Teka Bulaşık Makinesi Su Isıtmıyor

Bulaşık makinelerinin, yıkama esnasında düzgün bir yıkama yapması için kesinlikle sıcak suya ihtiyacı vardır. Sıcak su, bulaşıklarınızdaki inatçı lekeler yerle bir etmede önemli bir rol oynamaktadır. Sıcak su olmaması halinde ise bulaşıklarınızdaki lekeler daha da sertleşip bulaşıklara yapışır. Bu da haliyle boşa geçen zaman, su, enerji ve deterjana mal olur.

Eğer Teka Bulaşık Makinesi Su Isıtmıyor şikayetiniz var ise şu sebeplerden dolayı olabilir;

Program İptali

Makinenizdeki halk arasında açma-kapama düğmesi olarak bilinen power düğmesine basın ve çalıştığına emin olun. Bulaşık makinenizde tuşların olduğu panelde yer alan Başla / Beklet / İptal yazan düğmeyi 3 saniye kadar parmağınız üzerinde kalacak şekilde basılı tutun. Ortalama olarak 2-3 dakika içerisinde Bitti yazan yerin ışığı yanacak ve ekranda Bitti yazacaktır. Sonrasında istediğiniz programı seçip makinenizi çalıştırmayı deneyin.

Ayrıca bulaşıklarınızı sadece ön yıkama modunda çalıştırırsanız su ısınmayacaktır. Uzun süreli yoğun programları seçip çalıştırmalısınız.

Bunların dışında Teka Bulaşık Makinesi Su Isıtmıyor ise;

  • Rezistans arızalanmış veya kireçlenmiş olabilir. Parça değişimi ya da onarımı gerekebilir.
  • Kablolarda hasar olmuş olabilir. Durumuna göre değişimi gerekebilir.
  • Termostatta arıza meydana gelmiş olabilir. Parça değişimi veya onarımı gerekebilir.

Tüm bunlar için işin profesyonelleri olan Teka Servisinden yardım talebi alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Son olarak bulaşık makinesinin suyunun ısınmaması büyük bir sorundur ve vakit kaybetmeden çözülmesi gerekir.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com