Teka Fırın Altı Pişirmiyor

Fırınlar, kuşkusuz her evin vazgeçilmez bir beyaz eşyası olarak mutfaklarda yerini almakta.
Çünkü başta Türk mutfağı olmak üzere birbirinden güzel bazı yemek ve hamurişleri için fırına ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte kullanıcılar fırınlarından maksimum verim beklerler.

Ancak Teka kullanıcılarından zaman zaman Teka Fırın Altı Pişirmiyor şikayeti gelebilmektedir. Bunun için öncelikle fırınların çalışma prensibini bilmek gerekir. İlk olarak fırınların bilindiği üzere alt ve üst kısımlarında farklı ısıtıcılar vardır. Böylelikle fırın içersine koyulan tepsi veya içine yenecek koyulan mutfak malzemesi hem alttan hem de üstten pişirilir.

Eğer fırınınızın üst tarafı pişiriyor ama alt tarafı pişirmiyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Bunları kısaca sıralamak gerekirse;

  • Fırının içindeki hava dolaşımı problemli olabilir.
  • Temizlik amaçlı ya da bir pişirme yöntemi olarak pişirirken alüminyum folyo kullanmış olabilirsiniz. Kullanılan alüminyum folyo ısıyı geri yayarak fırın içersindeki ısı ve hava akışını zorlaştırır. Bu da eşit sıcaklıkta pişirmeye engel olur.
  • Fırınınızı kapasitesinden fazla doldurmak da aynı şekilde hava dolaşımını etkileyeceğinden bazı kısımların daha fazla ısınmasına yola açar. Bunun için fırının kullanım kılavuzunda bulunan talimatlara uygun dolulukta ve düzende yerleştirme yapınız. Kapasitesinden fazla doldurmamaya dikkat edin.

Tüm bunları eksiksiz ve doğru şekilde uyguladığınız halde fırınınızın alt tarafı pişirmiyorsa, fırınınızın turbo motoru veya rezistanslarında problem oluşmuş olabilir. Bunun tespiti için işin uzmanı olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun.

Gelecek teknik servis ekibi parçaların durumuna göre onarım ya da parça değişimi yapması sorununuzun çözülmesine yardımcı olacaktır.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com