Teka Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor

Bulaşık makinesi özellikle çocuklu annelerin günlük hayatta ev işlerinde elektronik eşyalar arasında neredeyse süper kahraman olarak kabul edilmektedir. Fakat her elektronik eşyada olduğu gibi bulaşık makinelerinde de belli başlı sorular kullanıcılar için merak konusu. Bu soruları sormak için teknik servise başvurmadan önce kullanıcılar genellikle internette bir ön araştırma yaparak pratik müdahalede bulunmak istemektedirler.

Teka markasına ait “teka bulaşık makinesi su boşaltmıyor” problemi de en çok aranan ve kullanıcılarının en çok merak ettiği sorunlardan bir tanesidir. Eğer siz de “teka bulaşık makinesi su boşaltmıyor” sorunu ile karşı karşıyaysanız bu sorunu şu adımları uygulayarak çözebilirsiniz.

  • İlk olarak makinenizin yıkama işlemi esnasında programının yarıda kalmış olabileceği ihtimali için mevcutta olan programı iptal etmeniz gerekir. Makine içinde kalan suyu boşaltmıyorsa süzgeçleri kirlenmiş olabilir. Bu yüzden süzgeçlerini temizlemenizi öneririz.
  • Eğer sorun buna rağmen devam ederse makinenizde yıkama işleminin sonunda biriken kirli suyun boşaltılmasını sağlayan tahliye hortumunda veya bağlı olduğu giderlerinde tıkanma olmuş olma ihtimali yüksektir. Makinenizin arka kısmını görebiliyorsanız, tahliye hortumununun ortalama diz hizası seviyesinde ve 3,5 metreden uzun olmayacak şekilde ayarlamanız gereklidir.
  • Ayrıca hortumun bağlı bulunduğu lavabonun altında tıkanma varsa makineniz biriken suyu boşaltamayacaktır; bu bölümü temizlemeniz gereklidir.

Tıkanmanın olup olmadığını kontrol ettikten sonra sorun hala devam ederse Teka Servis ile iletişime geçin.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com