Teka Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık makinesi ev işlerini kolaylaştırmasından ötürü hepimiz için bulunmaz bir nimet olarak kabul edilebilir. Hatta anneler için dünyanın en iyi icatlarından biri olmak üzere bir nevi süper kahraman sayılabiliyor. Bu yüzden en ufak bir arıza durumunda bile moral bozmakta ve panik havası yaratabilmekte. Bu bağlamda kullanıcılar arıza semptomları ile karşılaşma durumunda durumu hemen internet başında kısa ve pratik arıza çözümünde arıyorlar.

Kullanıcılarının da en fazla sorduğu sorulardan biri olan “teka bulaşık makinesi su almıyor” sorusunun cevabını incelemek gerekirse, bulaşık makinesinin su almaması genel olarak bulaşık makinesinde karşılaşılan en temel sorunlardan biridir.

Bu sorunun birden fazla sebebi olduğu düşünülmektedir. Eğer makineniz su almıyorsa ilk yapmanız gereken şey muslukları kontrol etmektir. Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su hortumunun bağlı olduğu ucunda bulunan musluğun kapalı olması ya da bozuk olması ihtimalle yüksektir ya da sular kesilmiş ve siz bunu fark etmemiş olabilirsiniz.

Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce mutlaka musluğu kontrol etmeniz gerekmektedir.  Su giriş valfi bozulmuş olabilir. İlk olarak su giriş valfini kontrol etmelisiniz, eğer valfte bir problem yoksa suyu boşaltmakla yükümlü olan pompa motorunun kısa devre yapması ya da hata vermesi sebebiyle suyu boşaltmıyor olabilir. Pompa motoru kontrol edildikten sonra problem olmadığı düşünülüyorsa, tüm makinelerde bulunmayan fakat bulunduğu makinelerde su arızasında bakılması gereken arıza sivici kontrol edilmelidir.

Arıza sivici bulunan makinelerde sivic bozuldugunda da bu problem ortaya çıkabilir. Bu durumda teknik servisten yardım almanız önerilmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com