Teka Bulaşık Makinesi Deterjanı Almıyor

Bulaşık makineleri günümüzde kullanıcılar tarafından oldukça memnuniyetle kullanılan beyaz eşya markalarından biri de Teka markasıdır. Bulaşık makineleri özellikle annelerin olmak üzere çalışan kadınların neredeyse eli ayağı diyebiliriz. Bulaşık makineleri de dahil olmak üzere evde herhangi bir elektronik eşyanın bozulması durumunda evin normal işleyiş düzeni bozulmaktadır. Bu yüzden kullanıcılar teknik servis çağırmadan önce ön bir araştırma yapmakta ve arızanın çözümüne dair pratik öneriler aramaktadır.

Teka markasına ait bulaşık makineleri sorunu ile karşılaşılması durumunda ne yapılacağına dair teknik öneriler bulunmamasına karşın yazımızda “teka bulaşık makinesi deterjanı almıyor” sorununa karşı ne yapacağınıza dair önerilerimizden bahsedeceğiz.

Eğer “teka bulaşık makinesi deterjanı almıyor” sorunu ile karşılaşıyorsanız, deterjanınızı makineye bir süre önce koyup yıkama yapmadan bekletmiş ya da sepetlere yerleştirdiğiniz bulaşıklarınız deterjan haznesinin önünü kapatmış ve makineniz de bu yüzden deterjanı almamış olabilir.

Bu durumu kontrol etmeniz gereklidir. Böyle bir durumda  yıkama yapmadan hemen önce makinenizin kapağını açarak iç tarafta bulunan hazneye deterjanı koymanız gerekmektedir. Ayrıca bulaşıklarınızı dizdiğiniz makinenizin sepetlerine yerleştirdiğiniz tencere, tabak ya da kepçe gibi gereçler deterjan haznesinin önüne gelerek kapağın açılmasına engel olduğu için deterjanı makineniz almıyor olabilir, bunun için sepetleri kontrol edip deterjan haznesinin önünü kapatmayacak şekilde yerleşim yaptığınızdan emin olun.

Hala aynı problem devam ediyorsa Teka Servisten yardım almanızı öneriyoruz.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com