Teka Bulaşık Makinesi E4 Hatası

Bulaşık makineleri günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelmektedir. Kullanıcılar elektronik eşyaların arızaları ile karşılaştıklarında çözümü internette pratik yollarda bulmaya çalışmaktadır. Teka bulaşık makinesine ait belli başlı arızalardan olan “teka bulaşık makinesi e4 arızası”, kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı bir hata olup bu kodun açıklaması küvette çok fazla su var anlamına gelmektedir.

Bulaşık makinesinin dibinde bir dökülme haznesi bulunur ve bu hazne düzenli kullanımdan itibaren zamanla dolmaktadır. Bu rezervuarın içinde bir sensör vardır ve eğer çok doldurulursa sensörü tetikler ve bu hata kodunu oluşturur. Bu hata kodu rezervuarın dolduğu anlamına gelmektedir.

Bunun birden fazla sebebi olacağı gibi, bu sebepler sırasıyla şunlar olabilir:

  • Küvette su seviyesini izleyen sensör arızalı olabilir
  • Su giriş vanası ile ilgili arızalar oluşmuş olabilir.

Bu durumlarda su seviyesinin kontrol edilmesi ve eğer arıza varsa bu sensörün teknik servis yardımı ile değiştirilmesi gerekir eğer onda da problem yoksa giriş valfi kontrol edilmelidir.

Giriş valfinde bir problem varsa yine teknik servisten yardım alarak değiştirilmelidir.

Ayrıca su musluğunun açık olup olmadığı kontrol edilmeli, herhangi bir yabancı maddenin su besleme hattı ve su giriş vanası filtresinde olup olmadığı kontrol edilmelidir eğer böyle bir durum varsa yabancı maddeler çıkartılıp filtre bir fırça yardımı ile temizlenmelidir.

Call Now ButtonSERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com