Teka Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor

Tüm bulaşık makinesi kullanıcıları makinelerinden her zaman maksimum verimi alıp, bulaşıklarını tertemiz bir şekilde yıkamasını bekler. Aslında bu temizlik işlemi biraz da kullandığınız bulaşık makinesi ve kullandığınız deterjana bağlıdır.

Kullanılan kalitesiz bir deterjan bulaşıklarınızın iyi yıkanmamasına neden olabilir. Bunun yanı sıra bulaşık makinenize gerekli bakımı yapmamak da bulaşıklarınızın iyi yıkanmamasına neden olur.

Peki bulaşık makinenizin bakımı için ne yapmalısınız?

  • Bulaşık makinenizde bulunan fıskiyeleri temizleyin. Temizlerken bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edip, tıkanıklık olması halinde küçük sivri bir parçayla temizliğini yapın.
  • Deterjan haznesine karbonat koyup, dökülmeyecek şekilde bir bardak içine koyduğunuz sirkeyi makineye koyduktan sonra boş bir şekilde çalıştırın.
  • Kireçlenme var ise kireç çözücü ile bu sorunu çözmeyi deneyin.
  • Bulaşık makinenizin filtrelerinde yağlanma oluşmuşsa söküp bir fırça yardımıyla temizledikten sonra geri takın.
  • Bulaşık makinenizde çıkarılabilir olan bölmeli söküp detaylı bir şekilde sıcak su ve sabunlu su ile yıkayın.

Not: Tüm bunları yaparken bulaşık makinenizin çalışmıyor durumda ve fişinin çekilmiş olmasından emin olun.

Tüm bu bakımları yaptığınız halde Teka Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor ise işinin ehli olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunabilirsiniz. Gelen teknik servis ekibi arıza tespitinin ardından parça değişimi ya da parça onarımından sonra sorununuzu çözecektir.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com