Teka Bulaşık Makinesi Kapağı Açılmıyor

Bulaşık makineleri hepimizin yorgunken mucidine bol bol dualar ettiğimiz, kurtarıcımız olarak nitelendirdiğimiz elektronik eşyalardan biri. Her beyaz/elektronik eşyanın sık kullanıma ya da kullanıcı hatasına bağlı olarak arızalanması ya da arıza kodu vermesi beklenen ve kaçınılmaz bir durumdur. Bulaşık makinelerinin performans gücünde düşüklük olacağı gibi kullanıcı hatasına bağlı olarak donanımsal hata vermesi ya da fiziki olarak da bozulması muhtemeldir.

Teka markası sevilerek kullanılan bir beyaz eşya markası olmasına rağmen bulaşık makinesinin verdiği hatalar ile alakalı kullanıcıların ilk başta teknik servis çağırmadan önce yardım almaları için internette bulacakları teknik yardım yazısı bulunmadığı için bu yazımızda “teka bulaşık makinesi kapağı açılmıyor” sorusunun çözümü için yardımcı olmaya çalışacağız.

Eğer “teka bulaşık makinesi kapağı açılmıyor” sorunu ile karşılaşıyorsanız, sepetler yerine tam olarak oturmamış, kapakla sepeti arasına bir parça sıkışmış ve bozulmuş olabilir. Bu adımları kontrol ederek düzeltilmesi gereklidir. Eğer bulaşık makineniz açılmıyorsa ayak ayarlarının da kontrol edilmesi önerilmektedir.

Çünkü bulaşık makinesi yakın zamanda yerinden oynatılmışsa ayak ayarları bozulduğundan ötürü kapağı kapanmıyor olabilir. Bu durumda makinenizin alt kısmında bulunan ve vida şeklinde olan ayaklarını bulunduğu zemine göre ayarlamanız gerekmektedir.

Vidayı sol tarafa doğru çevirdiğinizde ayakları uzayacak; sağ tarafa doğru çevirdiğinizde ise kısalacaktır. Tüm bunları yaptığınız takdirde makinenizin kapakları hala açılmıyorsa teknik servisten sorunun çözümü için destek almanız önerilmektedir.

SERVİS ÇAĞIR
Onarimmerkezleri.com Electservis.com Bulasikcozum.com Camasircozum.com Kombicozum.com Arizacozum.com Klimacozum.com